SEBRE

Nové webové stránky se připravují

H I S T O R I E

Společnost SEBRE založili v roce 2013 Petr Němec a Jan Fidler. Stavební kameny SEBRE však byly položeny hluboko před datem 18. července 2013, kdy byla společnost zapsána v obchodním rejstříku.

Petr Němec a Stanislav Fiala spolu realizovali od roku 1994 řadu soukromých projektů, na kterých si vzájemně vytříbili své metody spolupráce a vyladili společné názory na architekturu a kvalitu. Některé z projektů si vydobyly zájem veřejnosti nejen u nás, ale i v zahraničních odborných publikacích, včetně velkého almanachu světové architektury PHAIDON ATLAS.

V roce 2011 se Petr Němec rozhodl svoji vášeň pro architekturu přetavit do projektů mnohem většího rozsahu. Zakoupil dvě významné pražské nemovitosti. Sweerts-Šporkovský palác, jež svými třemi křídly spojuje ulici Hybernskou a V Celnici. Dům se stal národní kulturní památkou díky přestavbě z roku 1926 od významného českého architekta Josefa Gočára, který je autorem např. slavného kubistického Domu U Černé Matky Boží.

Druhým projektem se stal odkup parcely parkoviště na Národní třídě s přilehlým zchátralým barokním Schönkirchovským palácem v Mikulandské ulici a vybudování nové polyfunkční budovy DRN.

Projekt hledá kvality v propojení starého a nového, či konceptem „novodobého baroka“, prací se zelení (ochozy plné rostlin, střešní zahrada), urbanismem, (ctícím historii starých pražských průchodů mezi domy a ulicemi), i rozsahem restaurátorských prací, vycházejících z italské restaurátorské školy.

Jan Fidler v roce 2011 založil stavební firmu HINTON a za své partnery si k tomuto počinu vybral lidi kolem stavitele Zdenka Burdy a jeho žáka Petra Šimona, kteří s architektem Fialou od roku 1998 také spolupracovali na řadě různých architektonicky oceňovaných realizacích. Zejména díky této zkušenosti došlo k synergickému propojení při výstavbě DRNu a ŠPORKu.

Vzájemná synergie nakonec v roce 2013 přerostla k propojení aktivit a založení společnosti SEBRE, do jejíhož vedení nastoupil Jan Kubíček, kterého Jan Fidler přilákal z pozice ředitele úspěšné nadnárodní developerské firmy.

Za dobu své existence SEBRE spustilo přípravu či výstavbu 5 bytových projektů v Praze a Bělehradě. V metropoli Srbské republiky SEBRE investorsky vstoupilo do filmových ateliérů AVALA. Investorské aktivity se rozrostly do oblasti nábytku, hospod, kinematografie, golfového klubu, stavitelství či startupů.

KONTAKTUJTE NÁS
.
+420 242 434 200
info@sebre.cz

© Copyright 2019 SEBRE, A.S.
Všechna práva vyhrazena

ADRESA
.
SEBRE, A.S.
Hybernská 1034/5
110 00 Praha 1
IČO 01907760
DIČ CZ 01907760

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u městského soudu v Praze, spisová značka B 19250

.